O Muzeum

Muzeum 2 Korpusu Polskiego w Józefowie powstało na mocy regulaminu z dnia 16 marca 2011 roku w uzgodnieniu z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Panem Ministrem Bohdanem Zdrojewskim, na bazie prywatnych darowizn. Nasze Muzeum poświęcone jest w szczególności Wojsku Polskiemu i 2 Korpusowi Polskiemu oraz jego drodze na Monte Cassino w 1944 roku. Muzeum gromadzi także zbiory historyczne ważne dla propagowania i nauki historii wśród młodzieży oraz związane z historią Józefowa i regionu. Zapraszamy do zwiedzania.

Lekcje Historii – nowoczesny przekaz i komunikacja.

Muzeum 2 Korpusu proponuje Żywe Lekcje Historii jako najnowocześniejszą formę nauczania dzieci i młodzieży. Korzystając z pięknej lokalizacji w sosnowym lesie na skraju Mazowieckiego Parku Krajobrazowego łączymy naukę historii ze wspaniałą rekreacją. Wycieczki przyjeżdżające do naszego muzeum obsługują kustosze w historycznych mundurach, a poszczególne zajęcia odbywają się w małych 10 osobowych grupach. Wyjątkową zaletą jest to, iż w naszym Muzeum młodzież może dotykać zabytków, skorzystać z wycieczki po lesie pięknym zabytkowym pojazdem i zobaczyć jak działa starodawna technika, a wszystko to połączone z historyczną wiedzą przekazaną w interesujący sposób z dopasowaniem do wieku słuchaczy. Wizyta w naszym muzeum to nie nudna lekcja, to kilkugodzinna przygoda z historią.

Muzeum 2 Korpusu – pokazy historyczne.

Promomujemy historię także podczas trwania uroczystości na zaproszenie we wsiach i miasteczkach. Przenośne ekspozycje z zabytkami, piękne sprawne zabytkowe pojazdy, warty honorowe, pokazy dynamiczne, to nasza specjalność i wyjątkowa atrakcja dla widzów.

Cafe Muzeum – filiżanka kawy przy XIX wiecznych księgach *

Zamiast wizyty w kawiarni w centrum handlowym, proponujemy pośród stuletnich sosen, przy filiżance doskonałej kawy i w białych rękawiczkach, obejrzenie zabytkowych albumów tematycznych polskich, carskich i pruskich z XIX wieku (nasze zbiory biblioteczne to wspaniałe wydania, piękne grafiki i powiew historii)

  • na zamówienie

Imprezy urodzinowe dla dzieci w Muzeum 2 Korpusu Polskiego

Proponujemy niezapomniane imprezy urodzinowe dla dzieci w naszym Muzeum. Zapewniamy szereg fantastycznych przygód i atrakcji, a wszystko to okraszone historią. W przestronnych wnętrzach organizujemy także imprezy okolicznościowe na specjalne zamówienie.

Imprezy dla firm z Muzeum 2 Korpusu Polskiego

Zapraszamy także do korzystania z naszych możliwości organizacji eventów, prezentowania sprzętu i zabytków militarnych na imprezach plenerowych dla firm. Jesteśmy przygotowani do kompleksowej obsługi takich imprez w każdych warunkach terenowych oraz pogodowych. Wspaniałe zabytkowe wyposażenie, zawodowi instruktorzy, profesjonalna organizacja i fabularyzowane scenariusze, zapewnią niespotykane wrażenia i przygodę dla uczestników imprez. Aprowizację na każdą ilość osób zapewnią nasze 2 kuchnie polowe i doświadczeni kucharze.

Wszelkich informacji udzielamy drogą mailową lub telefonicznie. Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację zwiedzania.

Rezerwacja zwiedzania – tel. 660-838-440

Dodatkowo oferujemy prawdziwą grochówkę wojskową z kuchni polowej:

www.kuchniapolowa.eu

www.kuchniapolowa.com